България завърши в Лигата на нациите с равенство

Националният отбор на България по футбол пропусна да запише четвъртата си победа в дебютното издание на Лигата на нациите. „Лъвовете“ завършиха участието си в новия турнир на УЕФА с домакинско реми 1:1 срещу състава на Словения.

Отборът на Петър Хубчев имаше нужда от победа за да съхрани надеждите си за първо място в групата, което щеше да доведе до изкачване във втора дивизия. Равенството срещу Словения остави „лъвовете“ на второто място, а съставът на Норвегия спечели групата, с което и промоция в горната дивизия на турнира.

Словения пък изненадващо зае последното място в групата. Това означава, че отборът ще се подвизава в последната четвърта дивизия. Там компания на Словения ще правят футболните джуджета като Андора и Сан Марино.

В двубоя „лъвовете“ играха по-добре и търсеха повече победата. След нулево първо полувреме, Галин Иванов изведе „трикольорите“ напред в резултата с попадение в 68-ма минута.

При този резултат България се нуждаеше от още 2 попадения, с които да задмине Норвегия на първото място. Това наложи по-офанзивна схема за футболистите на Петър Хубчев. Това даде повече свободно пространство за гостите, които изравниха в 75-та минута.

В даденото от съдията продължение Рома Безяк се озова сам срещу Георги Петков. Опитният страж не се излъга и отрази удара на бившия нападател на Лудогорец. Така двата отбора поделиха точките, като словенците пропуснаха възможността да спечелят първата си победа в турнира.