Загуба за Марица в Шампионската лига

Волейболистките на Марица Пловдив започнаха със загуба участието си в най-престижния турнир в дамския волейбол – Шампионската лига. Възпитаничките на Иван Петков отстъпиха като гост на френския шампион Безие с 3:0 (25:17, 25:12, 25:20). Над 700 зрители наблюдаваха на живо двубоя между френския и българския първенец в китното градче Агд.

На 20 декември шампионките ще имат нов тежък двубой – срещу шампионките от миналия сезон – Вакъфбанк Истанбул. Тя ще се изиграе в зала „Колодрума“ в Пловдив на 20 декември от 18 часа.

Силно начало за Безие

Първият гейм започна силно за френския отбор, като разликата в класите си пролича още тогава. Волейболистките на Безие започнаха с 4 последователни точки, като в определен период от двубоя разликата стана 10 точки. В крайна сметка българските волейболистки успяха да намалят изоставането си в края на гейма, което стигна само за отбелязването на 17 точки.

Във втория гейм волейболистките на Марица започнаха да играят по-добре. Те се държаха в резултата до първото техническо прекъсване. При резултат 8 на 8 играта на отбора от Пловдив се срина и те отбелязаха едва 4 точки до края на гейма.

Марица даде всичко от себе си в последния гейм

В последния гейм волейболистките на Безие дръпнаха в резултата още в началото, но волейболистките на Иван Петков се задържаха в резултата. Все пак класата на Безие бе по-голяма и френските шампионки стигнаха до 8 мачбола. 4 от тях бяха отразени от българките, но при петия френския тим записа първия си успех за сезона в груповата фаза на Шампионската лига.

Най-резултатна за българския шампион бе Таня Петкова, която отбеляза 6 точки. Джаниза Джонсън и Малина Тарел бяха над всички за домакините. Те отбелязаха съответно 14 и 13 точки.