Люис Хамилтън спечели последния старт за сезона, сбогуване за Алонсо

Люис Хамилтън завърши по шампионски сезона във Формула 1. Британският пилот спечели последния старт за сезона – този за голямата награда на Абу Даби. Британецът спечели вчера квалификациите с рекорд, а днес успя да покаже, че е най-добрият пилот в момента и заслужено спечели състезанието. Той отпразнува по най-добрия начин петата си Световна титла, а неговият отбор Мерцедес – триумфира при конструкторите.

Втори в състезанието завърши Себастиан Фетел. Пилотът на Ферари цял сезон се опитваше да се бори с Хамилтън, но множество грешки му попречиха да се представи по най-добрия начин в определени състезания.

Добър завършек на сезона записа и Макс Верстапен. Той отново се качи на подиума, като завърши на трета позиция. Той се възползва от проблеми при Кими Райконен и Валтери Ботас.

Съотборника на Хамилтън в Мерцедес Ботас успя да завърши след него в квалификацията, но в хода на състезанията загуби 3 места и завърши пети. Кими Райконен пък не успя да завърши успешно кариерата си във Ферари. Той отпадна още в седма обиколка.

Със спорта се сбогува и един от най-големите пилоти на поколението. Край на кариерата си във Формула 1 сложи двукратния световен шампион Фернандо Алонсо. Испанецът завърши на 12-та позиция, като не успя да вземе точки в последния си старт.

Люис Хамилтън завърши шампионата с над 80 точки преднина

Люис Хамилтън събра актив от 408 точки за петата си световна титла. Втори в подреждането бе Себастиан Фетел. Пълно класиране за сезон 2018г. във Формула 1.