Обзор на четвъртия кръг в дамското волейболно първенство

Марица” (Пловдив) излезе начело в класирането в Националната волейболна лига за жени след успех над “ЦСКА” с 3:0 (25:15, 27:25, 25:15).

В мач от четвъртия кръг на шампионата, игран в пловдивската зала “Колодрума”, домакините записаха 60-ата си поредна победа в НВЛ и нанесоха на софиянки първа загуба от началото на сезона.

Американският диагонал на пловдивчанки Александра Холстън, която тази седмица получи работната си виза, започна срещата като титулярка и така направи дебюта си в НВЛ.

Симона Димитрова, която игра само във втората половина от срещата, бе най-резултатна за победителките с 10 точки. С най-голям актив за “ЦСКА” бе Борислава Съйкова с 11 точки.

Волейболистките на “Берое” (Стара Загора) продължиха със силните си изяви, побеждавайки като гости “Славия” с 3:0 гейма.

В столичната зала “Шанайот Пондов” момичетата на Петър Дочев спечелиха отделните части с 25:15, 25:20, 25:17 точки и постигнаха третата си победа от началото на сезона.

“Доволни сме, тотално ги превъзхождахме и надиграхме. Опитните Ненова,Филипова, Мишонова и Динова не се противопоставиха на силната ни игра. Имаше леко отпускане във втората част, но бе преодоляно бързо от отбора. След малко почивка мислим за дебюта в Европа. На 29 ноември в Стара Загора ще играем срещу “Арис“ (Солун) за “Чалъндж Къп”, зави треньорът на “зелените” – Петър Дочев.

В друга среща от кръга “Левски” (София) надигра като домакин “Перун” (Варна) с 3:0 (25:22, 25:19, 25:14). Най-резултатна за победата на “сините” стана Мария Йорданова с 15 точки, а Елена Бечева добави 13.

Успех постигна и “Раковски” (Димитровград). Състезателките на Габриела Айшинова се наложи като гост на “Казанлък Волей” 3:0 (25:20, 25:16, 25:18) и постигнаха втора поредна победа в женското волейболно първенство.

Класиране

Въпреки че има един изигран мач по-малко, “Марица” вече е на първо място в таблицата с три победи и 9:0 гейма от три срещи. Втори е “Берое” (Стара Загора) с три победи и 9:3 гейма, а “ЦСКА” слезе на третата позиция с три победи и 9:5 гейма.

Четвъртата позиция заема “Левски” (София) с 6 точки и (7:3) геймова разлика. “Раковски” (Димитровград) е пети също с шест точки, но с по-лошо показатели (7:6). На шесто място във временното класиране е “Славия” – 6 точки и 6:7 грймова разлика.

В дъното на таблицата са “Казанлък” и “Перун” (Варна) с нито една спечелена точка.