ЦСКА със загуба в Челиндж къп

Волейболният ЦСКА започна със загуба участието си в третия по сила турнир в Европа – Челиндж къп. „Армейците“ загубиха като домакини с 1:3 (25:23, 18:25, 17:25, 20:25) от Волей Хаарсроде Льовен. Така почти сигурно столичният отбор ще отпадне от турнира.

Срещата се изигра пред едва 500 зрители в зала „Христо Ботев“ в София. Следващата седмица ЦСКА ще гостува в Белгия. „Армейците“ ще трябва да победят чисто при гостуването си и да се опитат да спечелят и златния гейм в края на двубоя. 2 гейма за Льовен ще класират отбора за следващия кръг.

Силно начало на ЦСКА

Волейболистите на Александър Попов започнаха много силно. „Армейците“ контролираха събитията през първия гейм, като рано дръпнаха с 2-3 точки и запазиха преднината си до края на частта.

Във втория гейм ЦСКА отново игра солидно, но един от опитните волейболисти Пламен Шекерджиев се контузи, което наложи той да бъде сменен. На негово място се появи в игра 15-годишният Георги Татаров.

Липсата на опит в младия талант повлия на играта. Гостите от Белгия насочиха сервисите си към него, с което разколебаха посрещането на българския отбор. Втория гейм бе спечелен безапелационно от Льовен.

Гостите спечелиха категорично последните два гейма

В четвъртата част ЦСКА започна да допуска много грешки, които дойдоха след слабо посрещане и слаба успеваемост при атаката. Тонуса в играта на „армейците“ спадна и те загубиха следващите две части, като не успяха да затруднят своя съперник.

Тодор Костов бе най-резултатен за домакините, като отбеляза 11 точки. С по 10 точки се разписаха Венцислав Георгиев, Симеон Александров и Иван Крачев.

За гостите от Белгия Хил Хофман изигра много силен двубой, като реализира 22 точки.