България победи Босна и запази минимален шанс

Националният отбор на България по баскетбол показа характер и победи Босна в световна квалификация. Така „лъвовете“ запазиха, макар и минимален шанс за класиране на световния шампионат следващата година. Българите успяха да победят трудно в „Арена Ботевград“ с 89 на 82 (25:22, 20:29, 27:16, 17:15).

Гостите от Босна започнаха по-добре двубоя и бързо поведоха в резултата. В средата на първата част „лъвовете“ успяха да изравнят резултата, а в нейния край и дори да поведат с 3 точки.

Втората част започна ударно за домакините. „Лъвовете“ отбелязаха 10 поредни точки, като разликата набъбна на 13, което бе и най-голямата в двубоя. Втората половина на частта премина изцяло под диктовката на Босна. Гостите бързо успяха да се върнат в резултата, като изравниха при 40 на 40. До края на полувремето гостите поведоха с 6 точки.

В третата част българите заздравиха играта си в защита, което доведе до повеждане в резултата. В края на двубоя българите играха умно и успяха да запазят крехката си преднина.

Божидар Аврамов отбеляза най-много точки за „лъвовете“. Той се появи като резерва и само за 18 минути той отбеляза 20 точки за успеха ни. Александър Янев добави 14, а Станимир Маринов – 13. Миралем Халилович бе най-резултатен за гостите с 20 отбелязани точки.

България се нуждае от чудо в последния си двубой

В момента България се намира на 5-то място в групата си с актив от 14 точки. Първите три отбора от групата ще се класират за Световното първенство. Разликата от третия Русия е едва една точка и ни предстои много любопитен последен кръг. В него „лъвовете“ гостуват на класиралата се напред Франция.