Волейболистите на “Левски” приключиха участието си в Европа

Волейболистите на “Левски” (София) отпаднаха от третия по сила европейски клубен турнир – “Чалъндж къп“.

Сините” загубиха мача реванш от 1/16 -финалите като гости на финландския “Перунган Поят” (Рованиеми) с 2:3 гейма.

Българският тим отстъпи в отделните части с (21:25, 25:21, 18:25, 25:23, 13:15) точки.

Преди седмица “Левски” допусна домакинска загуба от Рованиеми в София с 1:3 гейма и след две загуби българските волейболисти приключиха участието си на европейска сцена.

Играещият старши треньор на “сините Владимир Николов не пътува с отбора, както и 15-годишният му син Александър Николов, който също е част от тима.

Левскарите бяха водени от помощник-треньора Никола Димитров.

Най-резултатни за Левски бяха: Иван Петров с 18 точки, Трифон Лапков (14) и Теодор Богданов (11). За финландците Пеету Макинен приключи срещата като топреализатор с актив от 23 точки.

Загубата на “Левски” слага край на българското участие в “Чалъндж къп“.

В сряда и “ЦСКА” отпадна от турнира след второ поражение от белгийския “Льовен“.

Шампионът “Лукойл Нефтохимик” остава единственият български представител в Европа. Бургаският тим продължава напред във втория по сила турнир на континента – CEV Cup.