Маурицио Сари: Очаквах трудности в “Челси”

Мениджърът на “Челси” – Маурицио Сари заяви на пресконференцията преди двубоя с “Манчестър Сити” в събота, че не е изненадан от трудностите на “Челси” в последните няколко срещи.

Сините“ бяха непобедени в първите си 12 мача във Висшата лига, но загубиха два от последните си три срещи в Премиър Лийг, най-скорошната от тях при гостуването на Уулвърхемптън с 2:1 в междинния кръг.

Неубедителните изяви на лондончани ги изпратиха на четвърта позиция в таблицата на 10 точки от лидера Манчестър Сити.

Очаквах, че рано или късно ще срещнем трудности. Когато един отбор променя стил на игра, своята футболна философия, трябва да се промени и психологическата настройка. А това трябва да стане с 25 човека, затова пътят не е лек“, коментира Сари.

Той бе запитан от журналисти как ще победи Гуардиола на Манчестър Сити, след като шампионите са непобедими от началото на сезона, а самият Сари загуби веднъж с “Наполи” срещу испанеца и преди началото на настоящия сезон в Премиършип в спора за Къмюнити Шийлд.

“Нямам представа как ще го победя. Никога не съм го правил, трябва да попитате някой друг“.

Треньорът се обърна и към своите футболисти, които според него са изпаднали в дупка в последните си два мача след изтичането на 55-60 минути.

“Имаме проблем с концентрацията и контрола върху мачовете. В последните два играхме добре в първия час от срещите, но веднага след първата грешка изпадахме в дупка. “Фулъм” не ни отбелязаха, тогава имахме късмет – срещу “Уулвърхемптън” по-скоро ние имахме малшанс, след като съперникът бе ефективен и реализира две попадения от два точни удара към вратата ни“, сподели италианският специалист.

“Трудно ми е да го обясня. Не реагирахме като отбор, а всеки по различен начин. Това е огромен проблем, нямахме необходимата решителност, за да спечелим срещу Уулвърхемптън“.

Маурицио Сари коментира и противникът на ,,сините“ в събота.

“В момента те са по-силни от нас, но нашата финална цел е да бъдем най-добрият отбор в Европа. Трябва да работим и да се подобряваме. В 90 минути всичко може да се случи. Знаем, че е много трудно, но трябва да вярваме в успеха“, завърши Сари.

Челси” приема у дома на “Стамфорд Бридж“ “Манчестър Сити” в събота вечер. Двубоят е с начален час 19:30 и ще бъде предаван пряко в ефира на Diema Sport 2.