Ливърпул срази Манчестър Юнайтед и се върна на върха

Отборът на Ливърпул победи с 3:1 тима на Манчестър Юнайтед в дербито на 17-тия кръг от Висшата лига. Така „мърсисайдци“ продължиха серията си без поражение и си върнаха лидерската позиция в шампионата. Манчестър Сити се качи на върха след успеха вчера срещу другия тим от град Ливърпул – Евертън.

Домакините тотално разбиха своя съперник и това 3:1 беше най-малкото, с които гостите от Манчестър си заминаха от „Анфилд“.

През първото полувреме Садио Мане изведе напред в резултата домакините след брилянтна асистенция на Фабиньо. В края на полувремето Юнайтед изравни след груба грешка на Алисон и гол на Джеси Лингард.

През второто полувреме на „Анфилд“ имаше само един отбор и това бе Ливърпул. А след появяването на Джердан Шакири домакините си гарантираха трите точки. Шакири отбеляза две попадения, които попаднаха след рикушет в мрежата на Давид Де Хеа.

За Манчестър Юнайтед това е най-ниският актив от точки в историята на Висшата лига след 17 двубоя. А с играта, която „червените дяволи“ предложиха на „Анфилд“ Жозе Моуриньо изглежда все по-близо до оставането без работа.

„Червените дяволи“ с головете, които инкасира в сблъсъка срещу Ливърпул, изравниха попаденията, които допуснаха за цялата минала кампания.

Ливърпул с още едно дерби до края на годината

Отборът на Ливърпул продължава да върви уверено към титлата във Висшата лига. До края на годината остават 3 двубоя пред „мърсисайдци“. Следващия уикенд Ливърпул гостува на коравия Уулвърхемптън, а след това имат две поредни домакинства – на Нюкясъл и на Арсенал.

Манчестър Юнайтед имат три много важни двубоя до края на годината. Следващия уикенд Моу и компания гостуват на Кардиф, а след това приемат Хъдърсфийлд и Борнемут.