“Марица” ще зимува на върха

Марица” (Пловдив) спечели последния си мач от първия полусезон в Националната волейболна лига и ще “зимува” на върха в класирането със седем победи и 21:0 гейма от седем изиграни срещи.

Шампионските на България победиха у дома “Левски” (София) с 3:0 гейма в отложен мач от първия кръг на женското волейболно първенство. Волейболистките на Иван Петков спечелиха отделните части с 25:15, 25:12, 25:18 точки за 56 минути пред близо 600 зрители в зала “Колодрума”.

Пловдивчанки държаха инициативата през по-голямата част от срещата. Единствено в третата част “сините” поведоха за кратко, но маричанки бързо се измъкнаха от ситуацията и записаха чист успех.

Топреализатори на двубоя станаха Алекс Холстън и волейболистката на “Левски” Моника Кръстева с по 15 точки.

Добрата новина за “Марица” беше завръщането в игра на капитанката Нася Димитрова, която не се бе появявала на полето от 11 ноември поради контузия в ръката.

Така “жълто-сините” ще зимуват на лидерската позиция с 21 точки (7 победи) и без загубен гейм. Момичетата на Радослав Бакърджиев пък са трети с 12 точки (4 успеха, 3 поражения).

Ето и цялото класиране:

Вторият полусезон започва на 25 януари.

Тимът на “Марица” (Пловдив) гостува на “Левски” (София) в зала Люлин за срещата им от осмия кръг. По същото време подгласникът в класирането от първия дял “Берое” (Стара Загора) ще пътува до Варна и ще се изправи срещу “Перун“.

Преди зимната пауза обаче волейболистките на “Марица” (Пловдив) ще изиграят още един важен мач пред пловдивската публика. На 20 декември (четвъртък) те ще се изправят срещу ностоящия евроейския клубен шампион “Вакъфбанк” (Истанбул) във втори двубой от Шампионската лига.