Анди Мъри започна годината с победа

Анди Мъри стартира новата година с успех. Шотландецът преодоля първи кръг на турнира в Бризбейн след победа в два сета – 6:3 6:4 над Джеймс Дъкуорт.

Представителят на домакините допусна пробив в шестия гейм на първия сет, но веднага го върна. Двукратният шампион от “Уимбълдън“ обаче спечели следващия гейм и малко по-късно приключи първата част.

Дъкуърт, който е 234-и в света, бе равностоен в голяма част от втория сет, като дори имаше четири шанса за пробив във втория гейм.

Анди Мъри обаче се справи и приключи мача за по-малко от 90 минути.

Шампионът от 2012 и 2013 г. имаше кошмарна 2018 г., в която изигра едва 12 мача. Причината е, че Мъри се възстановяваше от операция на хълбока, на която се подложи през януари. През миналия сезон шотландецът имаше проблясъци и записа две победи над представители на топ 20, но балансът му остана 7 успеха и 5 поражения.

За втория кръг се класира и миналогодишния шампион Ник Кирьос, който се справи с американеца Райън Харисън със 7-6(5), 5-7, 7-6(5) след два часа и осем минути игра. Австралиецът заби цели 44 аса в срещата, а за място на четвъртфиналите ще спори с французина Жереми Шарди.