Григор Димитров започна с обрат на Аустрелиън оупън

Григор Димитров започна участието си на първия за годината турнир от „големия шлем“ Аустрелиън оупън с победа. Българинът се справи с 3:1 (4:6, 6:3, 6:1, 6:4). Така Димитров се класира за втория кръг на надпреварата, където ще го очаква Пабло Куевас.

Това е втори успех за Гришо срещу бившия номер 8 в света. Това бе първо участие на 35-годишния Типсаревич на Аустрелиън оупън от 2013г.

Силно начало на Типсаревич

Гришо започна трудно, като още в първия си гейм трябваше да спасява 2 точки за пробив. Все пак ги отрази и започна да играе по-добре в следващите моменти. Той навлезе в ритъм, като в третото си подаване дори не даде точка на сръбския тенисист.

Но при резултат 4:4, Димитров се пропуска. Той позволи Типсаревич да поведе с 0:30. Въпреки че изравни, българинът допусна пробив, а след това ветеранът го затвърди и спечели първия сет. В него Димитров направи 16 непредизвикани грешки и пропусна да реализира 4 точки за пробив.

Безупречен Григор Димитров

След колебанието в първия сет, Димитров игра безупречно в следващите 3 части и си гарантира двубой във втория кръг. Още в началото на втория сет българинът стигна до пробив, но след  това трудно го затвърди. Постепенно играта на Типсаревич започна да дава повече грешки, което помогна на Димитров да затвори втория сет и да изравни резултата.

Още в първия си опит в третия сет, Димитров направи пробив и бързо поведе в резултата. Последва затвърждаване на пробива и нов пробив за българина, който се доближи до спечелването на третата част. В крайна сметка Димитров даде едва 1 гейм на Типсаревич, което се хареса на легендата Андре Агаси, който изгледа двубоя на първата ракета на България.

В четвъртия гейм силиете бяха напуснали Типсаревич, който на моменти изглеждаше твърде изтощен за да бъде равностоен на Димитров. При 5:4 в полза на Димитров, Типсаревич не успя да се задържи в мача, Гришо направи пробив и се класира за втория кръг на надпреварата.