“Хебър” с исторически успех във волейбола

Волейболният отбор на “Хебър” (Пазарджик) спечели Купа на България за първи път в своята история.

Момчетата на Атанас Петров пречупиха и обърнаха досегашния носител на трофея “Нефтохимик 2010″ (Бургас) с 3:2 гейма (27:25, 18:25, 23:25, 25:22, 15:7) в големия финал на турнира, игран пред близо 2000 екзалтирани зрители в зала “Васил Левски“ в Пазарджик.

По този начин “Хебър” постигна нещо историческо, спечелвайки Купата на България за първи път в историята си. Това всъщност е и вторият, най-голям успех в цялата история на пазарджишкия волейбол след шампионската титла спечелена през 1947 година от тогавашния “Чавдар“, чийто наследник се явява “Хебър“.

От друга страна “Нефтохимик” не можа да защити трофея си от миналата година и да спечели Купата за 5-и път. Това е едва втори загубен финал за бургазлии за националния трофей след 2010 година.

Мачът премина през няколко обрата, като отборът от Пазарджик поведе в резултата след драматично 27:25, но след това бургаският тим направи частичен обрат след 25:18 и 25:23 в равностойния трети гейм. В него четирикратният носител на националната купа “Нефтохимик 2010″ се възползва от силната игра на национала Николай Учиков.

В четвъртата част започна обратът за “Хебър“, който победи трудно с 25:22 и доведе срещата до тайбрек след силна игра на Венцислав Рагин и Александър Симеонов. Домакините имаха аванс от 15:12 и 20:15, което се оказа решително за крайния изход.

В него на полето имаше само един отбор и пазарджиклии имаха три точки аванс отще от самото начало. При размяната на полетата “Хебър” имаше аванс от 8:4, за да победи с крайното 15:7 след ас на Александър Ляфтов.

След победната точка множеството фенове в зала “Васил Левски“ “избухнаха“, волейболистите на Атанас Петров изживяха луда радост. Над всички за победителите беше Брадли Гънтър, който реализира 29 точки.