Волейболистките на “Берое” отпаднаха от “Чалъндж Къп”

Волейболистките на “Берое” (Стара Загора) отпаднаха от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на претендентите.

Воденият от Петър Дочев тим отстъпи като гост на френския “Волеро Льо Кане” с 1:3 (15:25, 13:25, 25:23, 13:25) в мача-реванш от осминафиналите в надпреварата.

Припомняме ви, че в първата среща “зелено-белите” претърпяха загуба с 0:3 гейма.

В първите два гейма домакините доминираха изцяло и лесно поведоха с 2:0 след 25:15 и 25:13.

В третата част българските състезателки намали изоставането си след драматично 25:23, но в решителната част момичетата на Авитал Селинджър бяха категорични, позволявайки на “Берое” да реализира само 13 точки.

Така след 79 минути “Волеро” продължава участието си в надпреварата.

В следващия кръг френският гранд, в чийто състав са националките Гергана Димитрова и Мира Тодорова, ще се изправи срещу победителя от двойката “Апоел” (Кфар Саба) – “Дукла” (Либерец).