Волейболният “Нефтохимик 2010” се раздели с Найден Найденов

Волейболният шампион “Нефтохимик 2010″ се раздели със старши треньора си Найден Найденов.

Причина за това станаха незадоволителните резултати на бургазлии през сезона до този момент. “Нефтохимик” не успя да се класира за груповата фаза на Шампионската лига, допусна пет поражения срещу водещите отбори в първенството и не защити купата на България, губейки във финала в турнира срещу “Хебър” (Пазарджик).

До назначението на нов старши треньор “Нефтохимик 2010” временно ще бъде воден от Теодор Салпаров, който е играещ спортен директор на клуба. Водят се преговори за нов треньор, а големия фаворит за поста е  Мартин Стоев.

Отборът от Бургас заема петото място в класирането в Суперлигата с актив от 7 победи и 5 поражения.

Такива неща се случват постоянно. Аз съм чист пред съвестта си, постигнах каквото можах с отбора. Стигнахме до 1/4-финал в евротурнирите – нещо, което не се е случвало в историята на клуба. Наистина имахме колебливи изяви във вътрешното първенство. И преди се е случвало отбор да завърши 3-и или 4-и в редовния сезон, но след това да спечели титлата. Тръгвам си с високо вдигната глава”, заяви Найденов.