Плишкова разби мечтата на Серина за 24-та титла след драма в Мелбърн

Драматичните обрати в тазгодишното издание на Australian Open продължиха и днес.

В последния четвъртфинал при жените седемкратната шампионка в турнира Серина Уилямс загуби от Каролина Плишкова с 4:6, 6:4, 5:7 в мач, който продължи 2 часа и 12 минути.

37-годишната американка пропусна зашеметяващите четири мачбола в хода на третия сет – нещо, което не й се случва често. Уилямс загуби въпреки, че имаше аванс от 5:1 гейма в третия сет.

Ключовият момент за Плишкова дойде при резултат 5:2 и 40:15 в третия сет, когато Серина бе ощетена от съдиите с отсъждане за грешно стъпване при сервис, а в следващото разиграване тя стъпи накриво и всичко се обърна.

Каролина Плишкова направи невероятна серия от 6 поредни гейма в решаващата трета част и успя драматично да спечели срещата с 2:1  сета след 5:7.

Така 26-годишната чехкиня успя да вземе реванш за загубата на US Open през миналата година и вече има три победи над тази съперничка.

На полуфиналите Плишкова, която е поставена под номер 7 в схемата на турнира, ще играе с 4-та Наоми Осака.

Японката победи Елина Свитолина (Украйна) в два сета – 6:4 и 6:1.

Другият полуфинал е между чехкинята Петра Квитова (Чехия) и изненадата на турнира Данел Колинс от САЩ.

При успех на Плишкова и Квитова за първи път в историята на големия шлем ще гледаме чешки финал при жените.