Марица взе първи гейм в Шампионска лига, но допусна нова загуба

Волейболистките на “Марица” (Пловдив) спечелиха първи гейм в Шампионската лига, но допуснаха нова загуба. Българският шампион отстъпи с 1:3 (15:25, 21:25, 25:23, 19:25) при гостуването си на “Алианц МТФ” (Щутгарт)

Първият гейм се оказа най-слаб за българските шампионки, които бяха категорично надиграни от класния германски тим. Волейболистките на “Алианц” показаха отлична мобилизация и много лесно затвориха първата част, която завърши с десет точки разлика (25:15).

Втората част също премина силно за домакините, които поведоха с 5:0. “Марица” успя да се върне и дори направи обрат при 19:18. Геймът продължи точка за точка до 21:21, когато тимът от Щутгарт записа серия от четири поредни точки поведе с 2:0.

Пловдивският тим играеше все по-добре и успя да се върне в мача след много равностоен гейм, в който нито един от двата отбора не успя да се откъсне с повече от три точки. “Алинц МТФ” беше близо до приключване на мача, след като поведе с 23:20. Българският шампион обаче отговори със страхотна серия от пет точки и намали изоставането си след 25:23.

Маричанки започнаха силно и четвъртата част като отвориха ранен аванс от три точки. Домакините обаче  отговориха на предизвикателството, вдигнаха оборотите и отвориха разлика от пет точки след втората техническа пауза и затвори мача след 25:19.

Кристал Ривърс беше най-резултатна за победителките с 23 точки. Мирослав Пасова реализира 17 точки за “Марица“, а Симона Димитров и Александра Миланова добавиха съответно 15 и 14 точки.

Българският шампион остава на последното място в група А. След втората си победа в турнира “Алианц” изпревари френския “Безие” и излезе на втора позиция. Световният и европейски шампион “Вакъфбанк” е начело с три победи в три мача.

Следващият мач на пловдивчанки е на 6 февруари в Истанбул срещу световния и европейски клубен шампион Вакъфбанк.