Мирча Луческу вече не е селекционер на Турция

Мирча Луческу вече не е треньор на националния отбор на Турция. Това стана ясно днес, след като турската футболна федерация и румънския треньор са прекратили договора по взаимно съгласие.

73-годишният специалист бе назначен на позицията през август 2017г., като така и не съумя да поведе “ай-йълдъзлълар” към победния път.

Мирча Луческу: 4 победи в 17 мача

Опитният старши треньор изведе тима в седемнадесет мача. От тях успя да спечели едва 4, завърши 6 пъти на равно и загуби в 7 двубоя. Южната ни съседка не успя да се класира за Световното първенство, а също така завърши на последно място в своята група на турнира “Лигата на нациите”.

Мирча Луческу спечели само 4 мача
Мирча Луческу спечели само 4 от 17 мача начело на Турция

Шенол Гюнеш е фаворит за поста

Според различни твърдения в турската преса, най-вероятният нов селекционер на националния отбор ще е Шенол Гюнеш. 66-годишният турски специалист води страната преди 15 години, като под негово ръководство Турция записа най-големия си успех, завършвайки на 3-то място на Световното първенство през 2002г.

Шенол Гюнеш изведе Турция до 3-то място на Мондиал 2002

Наставникът в момента е начело на местния Бешикташ, където ще остане поне до края на сезона. Очаква се Гюнеш да изведе Турция в предстоящите мачове от квалификациите за Евро 2020г. срещу Албания и Молдова в края на март.

Треньорската кариера на Гюнеш е свързана предимно с турския футбол, където печели два пъти първенството на страната и два пъти купата с Бешикташ.