Соколов изпусна Купата на Италия

Цветан Соколов и съотборниците му от “Кучине Лубе” (Чивитанова) пропуснаха страхотна възможност да спечелят Купата на Италия по волейбол.

След като поведоха с 2:0 гейма, Соколов и компания допуснаха пълен обрат до крайното 2:3 (25:21, 25:21, 24:26, 23:25, 13:15) срещу Перуджа в големия финал на финалната четворка на турнира, игран в пълната с близо 9000 зрители „Унипол Арена“ в Болоня.

Така “Сър Сейфти Перуджа” успя да защити трофея си от миналата година и да спечели Купата на Италия за втори път в историята си.

Соколов изигра нов силен мач за “Лубе”, но това се оказа недостатъчно. Българинът стана най-резултатен с 25 точки при наистина впечатляваща успеваемост в атака – 68 %, а Османи Хуанторена добави още 17 т.

От друга страна над всички за Перуджа беше кубинската звезда Вилфредо Леон, който вкара 26 точки за победата и беше обявен за най-полезен играч (MVP) на мача.

Кубинецът игра посредствено в първия и втория гейм, но след това демонстрира, че е играч за решителните моменти и  отново изведе своя тим до успеха. Сръбският ас Александър Атанасийевич добави още 18 точки за победителите.

“Кучине Лубе” губи втори пореден финал за Купата на Италия, след като миналата година претърпя поражение от с 1:3 отново от Перуджа.