Волейболистите на “Нефтохимик” отпаднаха инфарктно от Европа

Волейболистите на “Нефтохимик” отпаднаха изключително драматично от втория по сила турнир в Европа – Купата на CEV.

Българският шампион бе на крачка от класиране на полуфиналите в турнира след като в първата среща у дома, победи гръцкия гранд “Олимпиакос” с 3:1 гейма.

Но в реванша в Пирея, бургазлии отстъпиха с 0:3 (23:25, 17:25, 19:25) гейма. Стигна се до “златен гейм“, който приключи при резултат 15:11 в полза на гърците.

Нефтохимик

“Нефтохимик” бе най-близо до съперника в първия гейм, когато стигна до 23:23, но загуби. “Олимпиакос”  затвърди силната си игра и успя да заличи пасива си от първия двубой. Гърците изравниха общия резултат и пратиха мача в решаващ златен гейм.

В него съдиите удариха едно рамо на домакините в много ключов момент (12:11). Тогава българите успяха да спечелят разиграването, но съдията реши друго.

Олимпиакос игра много силно и бе по-добрият отбор. Точно обаче, когато се опитвахме да стопим пасива си и да направим обрат, не се получаваше, защото бивахме спирани от съдиите в мача и техните отсъждания. Разбираемо е, че големите грандове получават съдийска подкрепа, но в този мач бе очебийно. Най-фрапиращо бе в Златния гейм, когато можехме да изравним за 12:12, но отново съдийско отсъждане ни ощети. Ако бяхме изравнили, всичко бе възможно и развоят на “златния” гейм можеше и да е друг…“

„Разбира се, че има разочарование. Тренираш, даваш всичко от себе си, готвиш се упорито за този мач. След това се появяват целенасочени действия които стопират всичките ти усилия. Протестирахме, но без ефект. Това боли, защото просто не е честно. Можехме да играем като равен с равен, но не стана – призна играещият спортен директор на българския шампион Теодор Салпаров пред bgvolleyball.com

Най-резултатен за българския тим стана Николай Учиков с 16 точки, а още 10 добави Георги Петров. За победителите Тодор Алексиев игра в първите два гейма и приключи 2 точки. Гавин Шмит стана топреализатор с 19 точки.

“Олимпиакос” ще се изправи на полуфиналите срещу италианския “Итас Трентино”