УЕФА разследва Рамос за жълтия картон срещу “Аякс”

УЕФА започна раследване на капитана на “Реал” (Мадрид) Серхио Рамос заради умишлено изкаран жълт картон в първия осминафинален мач в Шампионска лига срещу “Аякс”.

Кралският клуб победи като гост “Аякс” с 2:1, но в 89-а минута Рамос получи жълт картон за нарушение срещу нападателя на холандския тим Каспер Долберг.

Официалното предупреждение на бранителя означаваше, че той ще пропусне втория мач на “Сантяго Бернабеу“.

Рамос първоначално призна, че умишлено си е изкарал картона, за да може да изтърпи наказанието си преди четвъртфиналите, в случай, че победителят в последните три турнира довърши работата си в Мадрид и елиминира “Аякс“.

Гледайки към резултата, ще излъжа, ако кажа, че не предизвиках картона си. Това нещо беше в ума ми и трябваше да го свърша при определен резултат. Не става въпрос за подценяване на противника и да казвам, че мачът е приключил, но във футбола понякога трябва да се вземат трудни решения и аз направих моето“, казал Рамос пред репортерите след мача в Амстердам.

След това обаче испанският национал се отказа от коментарите си в публикация в социалните мрежи:

Искам да стане ясно, че не съм предизвикал нарочто картона, както не го направих и срещу Рома в предишния ми мач от Шампионската лига“, написа капитанът на “Лос Бланкос“ в Twitter.

Изказванията на Серхио Рамос накараха УЕФА да стартира процедура срещу него и ако бъде намерен за виновен, защитникът ще бъде наказан за два мача, а не за един.