Халеп на финал в Доха

Симона Халеп се класира за финала на турнира по тенис в Доха (Катар). 27-годишната румънка победи в драматичен мач украинката Елина Свитолина с 6:3, 3:6, 6:4 и се класира за 34-и финал в своята кариера.

Халеп преодоля пасив от 1:4 в третия сет, но след серия от пет поредни гейма затвори мача и постигна първа победа над Свитолина от близо две години насам.

“Щастлива съм, защото не се предадох. Имам загубени два финала срещу нея в Рим, защото не бях готова да се боря. Сега промених това и съм още по-щастлива, че показах на себе си, че мога да я победя”, заяви Симона след мача.

В битката за трофея Симона Халеп ще се изправи срещу Елизе Мертенс. Белгийката елиминира Анжели Кербер (Германия) с 6:4, 2:6, 6:1 за един час и 46 минути игра.

За Мертенс това е първи финал в кариерата от турнири от категория Премиер. Белгийката има две загуби в два мача срещу Халеп в сблъсъците помежду им.