Соколов и Казийски блестят в Италия

Матей Казийски и неговият тим “Калцедония” (Верона) записаха 13-и успех в италианското волейболно първенство.
Волейболистите на Никола Гърбич се наложиха драматично като домакини над “Итас Трентино” (Тренто) с 3:2 гейма в мач от 21-и кръг на шампионата.
Казийски и компания спечелиха отделните части с (21:25, 25:21, 21:25, 25:18, 16:14) точки.
Българинът бе на високо ниво, като стана топреализатор в двубоя с 24 точки (1 ас, 2 блокади), както и бе обявен за MVP на мача. 20 точки записа френският национал Стефан Бойер.
За Тренто им Урош Ковачевич завърши с 20 точки, a Давиде Канделаро добави още 14.
След този успех съставът на “Калцедония” заема шестата позиция в класирането с 37 точки (13 победи, 8 загуби), Тренто е на второ място с 51 точки (17 успеха, 4 поражения).
Волейболистите на “Кучине Лубе” (Чивитанова) също записаха победа в първенството.
Цветан Соколов и неговите съотборници надиграха като домакини категорично “Азимут Лео Шус” (Модена) с 3:0 гейма, изигран в “Еуросуоле Форум”.
В отделните части “Лубе” се наложи с (25:17, 25:14, 25:19) точки и записа 17-а победа в италианското волейболно първенство.
Огромна заслуга за успеха имаше Цветан Соколов, който реализира 17 точки (4 блока, 5 аса и 80% ефективност в атака) за победата. Йоандри Леал пък добави още 16.  За тима на Модена Иван Зайцев завърши с едва 8 точки.

В следващия 22-и кръг Соколов и компания гостуват на слабака “Сиена“, докато момчетата на Хулио Веласко ще са домакини на Вибо Валентия, с националът Тодор Скримов в състава. Тимът на Казийски пък ще приеме съставът на “Ревивре” (Милано).