Странното решение на ВАР: връща играч от съблекалнята, за да получи червен картон

Поредно спорно решение на ВАР отново разбуни коментарите относно видео помощта за съдията. Този път меко казано комичната ситуация идва от шампионата на Полша Екстракласа. В двубоя между Легия Варшава и Краковия, гостите побеждават с 0:2. Но не това е най-интересното в този двубой.

В 74-та минута домакините останаха с човек по-малко. Уилиям Реми бе изгонен за втори жълт картон. Футболистът на домакините бе изпратен в съблекалнята. Тогава съдията реши да прибегне до помощта на ВАР.

Съдията реши да погледне на допълнителните монитори ситуацията около Реми. Съдията реши да върне футболиста от съблекалнята. Той може би си е помислил, че ще довърши двубоя, но той се върна на терена само за да получи директен червен картон. Това предизвика множество подигравателни коментари в социалните мрежи. Но разликата между директен червен картон и наказание за два жълти картона се крие в периода на наказанието. Така според повечето анализатори в Полша съдията е постъпил правилно.

Други комични решение на ВАР

Още в началото на използването на видео асистентите, в холандския шампионат станахме свидетели на много странно решение. В двубоя между Фейенорд и Витес, Фейенорд водеха с 1:0. Тогава футболист на тима събори противников играч в наказателното поле, но не последва намеса от съдията. Тогава Фейенорд направи бърза контраатака и отбеляза за 2:0. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, съдията реши, че преди това е имало дузпа, отмени гола на Фейенорд и отсъди дузпа.

След това пък в двубой от Бундеслигата съдията върна двата отбора от съблекалнята на полувремето, за да се изпълни дузпа.