Класическа “Барселона” превзе “Бернабеу” и влезе в историята (ВИДЕО)

Отборът на “Барселона” се класира на финала за Купата на краля за шеста поредна година след класическа победа над “Реал” (Мадрид) на “Сантяго Бернабеу” с 3:0.

“Каталунците” надхитриха своя съперник в сърцето на Мадрид във втория полуфинал, след като в първия двубой резултатът беше 1:1.

Луис Суарес и Усман Дембеле бяха в основата на успеха, като уругваецът се разписа два пъти, а френското крило записа две асистенции. Третото попадение беше автогол на Рафаел Варан. И трите гола паднаха през втората част, след като преди почивката “Реал” доминираше”.

“Каталунците” неизменно печелят турнира в последните му четири издания. Тимът, който има рекордните 30 титли в Купата на краля ще чака победителя от втората среща, в която се изправят “Бетис” и “Валенсия”. След първия мач резултатът е 2:2.

Така с общ резултат 4:1, футболистите на “Барселона” успяха да се класират за своя шести пореден финал в турнира, докато Реал не е бил част от двубоя за трофея от 2014 година.

Странно или не на фона на крайния резултат, през първите 70 минути от мача “Реал” бе далеч по-активният и опасен тим на терена.

“Кралският” клуб застрашаваше вратата на “Барселона” главно чрез страхотните пробиви на бразилеца Винисиус, който продължава да демонстрира, че го чака невероятно бъдеще във футбола.

Той създаде няколко страхотни положения, но удари или минаваха встрани от вратата, или бяха спасявани от страхотния Марк-Андре Тер Щеген на вратата.

Немският страж спаси удари на Бензема и Вазкес, а Винисиус на няколко пъти не уцели вратата.

Така се стигна до 50-ата минута, когато Барселона успя да открие с първия си точен удар в мача.

Дембеле пусна отличен пас към Суарес, който вкара топката в мрежата за 0:1.

20 минути по-късно, Барса организира страхотна контраатака, Дембеле получи пас по крилото и отправи прострелно центриране, след което Рафаел Варан опита да изчисти топката, но я прати в собствената си вратата.

След това “белия балет” капитулира и малко по-късно “Барселона” получи дузпа. В 73-ата минута Суарес беше повален от Каземиро в наказателното поле, а домакините останаха с десет души на терена.

Потърпевшият застана зад топката и с техничен удар копна топката, за да я прати отново в мрежата на Навас – 0:3.

Двата тима ще се изправят отново на “Сантяго Бернабеу” през уикенда, този път в първенството, където “Барселона” има комфортна преднина от 9 точки.

Любопитното е, че Лионел Меси и капитанът на “Реал” (Мадрид) Серхио Рамос записаха рекорд и антирекорд след поредното издание на Ел Класико на “Сантяго Бернабеу”.

Това беше 11-а победа в кариерата на Меси над Реал (Мадрид) на “Сантяго Бернабеу“, което е рекорд. За Рамос пък загубата беше 11-а у дома срещу “Барселона”, което от своя страна е абсолютен антирекорд.

Друг любопитен статистически факт от двубоя е, че вече двата тима имат по 95 победи над съперника в официални мачове помежду си. 51 пъти “Барселона” и “Реал” (Мадрид) не са излъчвали победител. Белите обаче водят по голова разлика – 403 срещу 398 гола.