“Левски”, “Берое” и “ЦСКА” газят за Купата на България

Волейболистките на “ЦСКА” победиха като домакини “Раковски” (Димитровград) с 3:0 гейма в мач-реванш от четвъртфиналите от четвъртфиналите за Купата на България.

В столичната зала “Васил Симов” “червените” спечелиха отделните части с 25:22, 25:23 и 25:21 точки. Така състезателките на Юлия Иванова елиминираха димитровградчанки и продължават напред във финалната четворка, след като в първата среща отстъпиха с 2:3 гейма.

Домакините започнаха по-добре мача и натиснаха съперника с начален удар, повеждайки с 4:0 и с 9:4, а до края на гейма “ЦСКА” не изпусна инициативата и успя да затвори първата част в своя полза.

Във втория гейм състезателките на Димитровград на няколко пъти имаха аванс от 3-4 точки, но “червените” изравняваха. В края “Раковски” водеше с 23:19, но изпусна инициативата. Домакините направиха 6 поредни точки след добър сервис и отново спечелиха, като поведоха с 2:0.

Това може би бе ключовият момент в срещата, като в третата част армейките отново имаха водеща роля и затвориха мача с чиста победа, а с това продължават напред в спора за трофея.

“Левски” също намери място на полуфиналите след категорично 3:0 срещу “Славия”.

В зала “Сиконко” домакините се наложиха в отделните части с 25:12, 25:10 и 25:14 точки и без напрежение си гарантираха участие във финалната четворка. В първата среща “Левски” се наложи със същия резултат и след две победи продължава напред.

Сините” владееха играта през целия двубой, като не допуснаха съпротива от съперника и записаха успех за 58 минути игра.

Най-резултатна за “Левски” бе Деница Димитрова с 11 точки (4 блокади), а още 10 добави Симона Минкова. За “Славия”  Ванеса Иванова завърши с 6 точки.

“Берое” също се класира за следващата фаза на турнира след втора чиста победа.

Волейболистките ръководени от Петър Дочев надиграха като гости Казанлък с 3:0 (25:22, 25:12, 25:22) в мач-реванш от четвъртфиналните сблъсъци. В първата среща старозагорки се наложиха с 3:0 и с общ резултат 2:0 победи продължават напред.

Двубоят се проведе в казанлъшката зала “Багира“, като домакините дадоха сериозен отпор за начало на срещата. След равенство от 19:19, съставът на “Берое” успя да се наложи и да спечели доста трудно първата част.

През втората старозагорки доминираха като оставиха “Розите” да реализират едва на 12 точки.

Истински трилър се разрази в третия гейм, като младите волейболистките на Казанлък заиграха отново със самочувствие, но “Берое” поддържаше минимална разлика до самия финал на двубоя.

Най-резултатна за победителките бе Ваня Върбанова, която отбеляза 15 точки (2 аса). Хелена Перич добави 11 точки за успеха на “Зелено-белите“.

За Казанлък с най-много точки отбеляза Селин Селим – 8т.

В последния четвъртфинал на 2 март ще се срещнат Перун Варна и Марица Пловдив.