“Сити” и “Ливърпул” продължават гонитбата на върха след нови победи

Преследването между лидерите във Висшата лига “Ливърпул” и “Манчестър Сити” продължава и след мачовете от 28-ия кръг в шампионата, в който и двата тима постигнаха победи. “Мърсисайдци” остават начело със само точка повече от “гражданите” – 69 срещу 68.

Тимът на Юрген Клоп постигна една от най-убедителните си победи през сезона, надигравайки с 5:0 гостуващия “Уотфорд“.

Червените” решиха всичко още през първата част с два гола на Садио Мане, който изигра най-силния си мач от началото на сезона.

През втората част Дивок Ориги оформи класиката в 66-та минута след много добра игра в наказателното поле.

А нови два гола на Върджил ван Дайк (80’ и 83’) сложиха край на „червената” феерия в сряда вечер на „Анфийлд”.

“Манчестър Сити” беше на другия полюс, като спечели с минималното 1:0 срещу “Уест Хем” на своя “Етихад”.

Единственото попадение в срещата реализира Серхио Агуеро (59′) след много спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Фелипе Андерсон срещу Бернардо Силва.

Стърлинг и Давид Силва пропуснаха отлично положение да направят резултата 2:0, но вратарят на гостите Фабиански показа страхотен рефлекс.

“Чуковете” също имаха фантастична възможност да отбележат, но изстрела на Анди Керъл бе париран от Едерсон.

Иначе срещата премина изцяло под контрола на “гражданите”, които владееха топката през повечето време, докато гостите разчитаха предимно на контра действия.

В дербито на кръга “Челси” победи “Тотнъм” с 2:0 и завърза още повече битката за топ 4.

Челси

Всичко по-интересно през първата част бяха две греди. В шестата минута удар на Гонсало Игуаин от воле разтресе страничната. В края на първата част “шпорите” също се отчетоха, но с напречната след страховит шут отдалеч на Хари Уинкс.

“Челси” стигна до своя гол в 57-та минута. Педро получи хубав пас, напредна по фланга, залъга Тоби Алдерейрелд, който не успя да скъси дистанцията максимално бързо и позволи на нападателя да промуши топката между краката на Юго Лорис

В 85-ата минута Киърън Трипиър си отбеляза злощастен автогол, след като реши да върне топката към своя вратар Лорис, но той вече бе излязъл доста напред и топката се спря в мрежата за 2:0.

Другите два претендента за място в четворката “Арсенал” и “Манчестър Юнайтед” също спечелиха.

Артилеристите” разгромиха с 5:1 “Борнемут” с два гола на Месут Йозил, по един на Лоран Косчелни, Александър Лаказет и Пиер-Емерик Обамеянг.

“Червените дяволи” пък надвиха като гост “Кристъл Палас” с 3:1.

Мениджърът на Юнайтед Солскяер имаше сериозни кадрови проблеми заради контузени футболисти, като за мача с Палас отсъстваха цели десетима играчи. Въпреки проблемите “червените дяволи” взеха трите точки, а над всички беше Ромелу Лукаку.

Белгийският нападател се разписа на два пъти (33′ и 52′) и даде комфортна преднина на своя тим. Джоел Уорд върна интригата в мача, разписвайки се в 66- минута, но Ашли Йънг прекърши крилете на “орлие” с трети гол” за гостите в 83′ мин. на двубоя.

В последния мач от кръга “Саутхемптън” надви “Фулъм” с 2:0, като всичките попадения паднаха през първата част.

Ориол Ромеу даде аванс на “светците” в 23′ минута, а Джеймс Уорд-Праус оформи крайния резултат в 40′ минута на мача