Баскетболистите на “Левски Лукойл” триумфираха с Купата на България

Баскетболистите на “Левски Лукойл” спечелиха Купата на България при мъжете.

В “Арена Асарел“ в Панагюрище играчите на Константин Папазов спечелиха със 70:61 в един много вълнуващ и оспорван финал срещу “Берое” (Стара Загора).

Така “сините“ триумфираха в надпреварата за 13-и път в своята история.

Мачът започна по най-добрия начин за старозагорсци, които поведоха с 15:4 и владееха инициативата в първата четвърт.

Във втората част, обаче настъпи спад в играта на “Берое“, а баскетболистите на “Левски Лукойл” се възползваха и с доста агресивна игра в защита съумяха да обърнат резултата в своя полза (35:22).

В третата четвърт преднината на “сините” достигна 20 точки – 47:27, но баскетболистите на “Берое” успяха да намалят изоставането си на 54:49 преди финалните 10 минути.

Отборът на “Берое” стигна до обрат след тройка на Николай Стоянов 58:57 седем минути преди сирената, но две по-късно с един наказателен удар на Деян Иванов “Левски Лукойл” поведе с 59:58 и удържа аванса си до края.

И двата състава останаха без ключови играчи в заключителните две минути, тъй като Александър Янев и Деян Иванов натрупаха по пет лични нарушения.

Във важните моменти баскетболистите на Тити Папазов запазиха самообладание, отбелязаха няколко важни точки и стигнаха до така чакания успех за купата.

За победителите Христо Захариев вкара 15 точки и се отличи с 10 борби, Божидар Аврамов завърши със 17 точки и 8 асистенции, Деян Иванов вкара 11 точки

За старозагорския тим Конър Франкамп реализира 21 точки и 9 борби, а Александър Янев се отчете с 14 точки.

За Най-полезен играч на финала бе избран Божидар Аврамов. Гардът имаше основен принос за спечеления трофей от неговия тим. Той завърши срещата със 17 точки, 2 борби, 8 асистенции и 4 откраднати топки за общ коефициент 22.