Йосифов ще играе финал за Купата на претендентите

Виктор Йосифов и неговият “Веро Волей” (Монца) се класираха на финал на третия по сила евротурнир – Купата на претендентите.

Волейболистите на Фабио Соли надиграха категорично “Спортинг” (Лисабон), за който играе Николай Николов с 3:0 гейма в мача-реванш помежду им, изигран в зала “Жоао Рока” в Лисабон.

В португалската столица Йосифов и компания се наложиха в отделните части с 25:20, 25:23 и 25:17 точки. В първия двубой Спортинг победи с 3:2 гейма, но у дома не успя да противодейства на съперника и с общ резултат от (3:5) отпадат от надпреварата.

Йосифов направи пореден чудесен мач, като реализира 11 точки (1 ас, 5 блокади). В топреализатор на двубоя се превърна Донован Дзаворонок, който реализира 17 точки.

За “зелено-белите” най-много точки наниза Андре Браун с 10. Николай Николов бе резерва и влезе в игра за кратко във втората част, след което остана на терена в третия гейм и записа 1 точка.

На финала Монца ще се изправи срещу Белогорие (Белгород). В първия мач руския тим категорично надигра  Поатие (3:0), а в решителния втори двубой волейболистите на “Белогорие успяха да измъкнат два гейма, които им бяха напълно достатъчни, за да си гарантират място на финала.