Волейболистките на “Марица” спечели редовния сезон в НВЛ-жени само с един загубен гейм (ОБЗОР)

Марица” (Пловдив) победи “Казанлък Волей” (Казанлък) с 3:0 гейма в последния (14-ти) кръг от редовния сезон в Националната волейболна лига при дамите.

В пловдивската зала “Колодрума” волейболистките ръководени от Иван Петков спечелиха отделните части с 25:7, 25:14 и 25:13 точки след 50 минути игра.

Маричанки стартираха двубоя на много високи обороти и нито за миг не отпуснаха педала на газта. В първата част домакините тотално разбиха своя опонент, позволявайки му да реализира едва 7 точки.

Вторият гейм не се различаваше особено много, но продължи малко по-дълго (25:14). В последната част  волейболистките на Казанлък паднаха психически, а това помогна на шампионките на България да затворят гейма още по-бързо и да спечелят мача.

Топреализатор в двубоя стана Симона Димитрова с 14 точки, а капитанката Нася Димитрова добави още 12 за победителките. Най-много точки за тима от Казанлък реализира Елина Сандолова – 6.

Така “Марица” завърши редовния сезон в НВЛ с пълен актив от 42 точки, 42 спечелени гейма и само с един загубен гейм. “Казанлък Волей” завърши на седмото място с 11 точки.

Волейболистките на Берое изпуснаха второто място

Отборът на “Берое” (Стара Загора) отстъпи второто място в класирането в последния, 14-ти кръг от редовния сезон на първенството по волейбол след изненадваща загуба с 2:3 гейма като домакин на “Раковски” (Димитровград).

Гостите от Димитровград направиха пълен обрат, след като изковаха с 2:0 гейма, но направиха и невъзможното за да се поздравят с победата в мача.

Волейболистките на “Раковски” спечелиха драматично отделните части с 25:12, 25:21, 23:25, 23:25, 11:15 точки и се изкачиха на четвърта позиция в крайното класиране след края на редовния сезон от женското волейболно първенство. Поражението пък прати старозагорския тим на трета позиция в крайното класиране.

“Левски” се възползва от грешката на Берое и се изкачи на второто място след категоричен успех.

Състезателките на Левски победиха ЦСКА с 3:0 (25:22, 25:23, 25:16) в дербито на последния кръг от редовния сезон в женското първенство при жените, което се игра в столичната зала “Сиконко“.

Сините” надиграха по категоричен начин вечния съперник. В първата част “Левски” натрупа солидна преднина при 21:14, когато на начален удар бе Вангелия Рачковска. Вторият гейм бе малко по-оспорван, като в края резултатът на няколко пъти бе изравняван (22:22), но в крайна сметка домакините се оказаха по настойчиви и взеха своето.

В третия гейм най-силното оръжие на “сините” се оказа началния удар, който затрудни максимално “ЦСКА“. Благодарение на него “Левски” дръпна с 10:3, а след това успя да си осигури комфортна преднина, която не изпусна до края.

Най-резултатна за победителките стана Елена Бечева с 18 точки, а Вангелия Рачковска добави още 10. За “ЦСКА” Дарина Куманова завърши с 14 точки.

С този успех “сините“ завършиха на второ място в редовния сезон, с десет победи, четири загуби и 29 точки. Отборът на “ЦСКА” пък отстъпи една позиция надолу и приключи на пето място в класирането след редовния сезон.

8. Перун    14  0  14  1:42  0 т

В четвъртфиналите “Марица” (Пловдив) ще играе срещу осмия в крайното класиране на редовния сезон в първенството – “Перун” (Варна).

Двата отбора се разбраха и двете срещи да се играят в Пловдив. Мачовете ще бъдат на 13 и 14 март от 18:00 б.в. в зала “Колодрума”.

Останалите четвъртфинални двойки са: “Левски” – “Казанлък Волей“, “Берое” (Стара Загора) – “Славия” и “Раковски” (Димитровград) – “ЦСКА”.