Довициозо спечели първия старт в MotoGP

Андреа Довициозо с Дукати спечели първото състезание за сезона в клас MotoGP от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

32-годишният италианец финишира на пистата в Катар с време 42:36.902 минути и спечели първите 25 точки в кралския клас.

В борбата за победата до самия финал бяха цели петима пилоти, като всеки от тях имаше своя шанс за победата.

Довициозо стартира от втора позиция, но след много силно каране успя да пресече финала само с 0,023 сек. преднина пред световния шампион Марк Маркес (Испания, Хонда).

На трето място остана Кал Кръчлоу (Великобритания, Хонда), а четвърти финишира пилотът на Сузуки Алекс Ринс.

Валентино Роси показа много по-добра скорост в сравнение с вчерашната квалификация и от незавидната 14-а стартова позиция успя да си пробие път до челото, като на финала остана на пето място. Въпреки задната стартова позиция и петото място легендарният италианец финишира на малко над половин секунда зад победителя в днешната надпревара Андреа Довициозо, което показва колко оспорвана бе битката в Катар.

Маверик Винялес спечели полпозишъна във вчерашната квалификация, но днес късметът му обърна гръб и той финишира на седмата позиция.

Хорхе Лоренсо (Испания, Хонда)пък  завърши Гран при на Катар едва на 13-о място.

Следващото състезание е насрочено за 31-и март в Аржентина.