Петър Хубчев обяви състава за двубоите с Черна гора и Косово

Националният селекционер Петър Хубчев обяви имената на футболистите, които ще използва в първите европейски квалификации срещу Черна гора и Косово.

“Лъвовете” приема черногорците на 22 март, а три по-късно гостуват в Прищина.

Завръщане в селекцията ще направи вратарят на Левски Николай Михайлов, който за последно носи фланелката в мач срещу Беларус в средата на 2017-а. Също така след дълго лечение на контузия в отбора е повикан отново Ивайло Чочев от италианския втородивизионен Палермо.

Хубчев повика и дебютант в лицето на 17-годишния халф Мартин Минчев от “Черно море“, който прави много добро впечатление с представянето си през пролетния дял на родния шампионат. Дебютант е и 18-годишният Валентин Антов от “ЦСКА“.

Любопитното е, че ако един от тях вземе участие в квалификациите за Евро2020, ще влезнат в историята като първите играчи, родени след 2000 г., играли за България.

Националите се събират на лагер в понеделник, 18 март.

Ето и целия списък:

Вратари:
Николай Михайлов (Левски), Пламен Илиев (Лудогорец), Димитър Евтимов (Акрингтън Стенли, Англия)

Защитници:
Николай Бодуров (ЦСКА-София), Валентин Антов (ЦСКА-София), Васил Божиков (Слован Братислава), Камен Хаджиев (Академия Пушкаш, Унгария), Страхил Попов (Касъмпаша), Антон Недялков (Лудогорец), Петър Занев (Енисей Красноярск, Русия)

Полузащитници и нападатели:
Радослав Кирилов (Славия), Георги Костадинов (Арсенал Тула, Русия), Кристиян Малинов (ЦСКА-София), Симеон Славчев (Карабах), Ивайло Чочев (Палермо, Италия), Тодор Неделев (Ботев Пд), Антонио Вутов (Ботев Пд), Николай Димитров (Урал Екатеринбург, Русия), Галин Иванов (Халадаш), Мартин Минчев (Черно море), Радослав Василев (Черно море), Ивелин Попов (Ростов, Русия), Спас Делев (Погон, Полша), Кирил Десподов (Каляри).

България ще има за съперници съставите на Англия, Чехия, Черна гора и Косово.

Мачовете от квалификациите ще се проведат в периода март – ноември 2019 година.

За първи път Европейското първенство ще се проведе в 12 града от цяла Европа от 12 юни до 12 юли. Градовете домакини са: Амстердам, Баку, Билбао, Букурещ, Будапеща, Копенхаген, Дъблин, Глазгоу, Лондон, Мюнхен, Рим и Санкт Петербург.

 

 

Comments

comments

%d блогъра харесват това: