Резултати от тенис турнира в Индиън Уелс

Рафаел Надал записа безпроблемна победа на старта на турнира в Индиън Уелс от сериите “Мастърс”, след като се наложи над американеца Джаред Доналдсън с 6:1, 6:1.

Срещата от втория кръг на надпреварата продължи 73 минути, като в тях Надал не остави съмнение в превъзходството над съперника си.

“Матадора” успя да пробие на пет пъти сервиса на Доналдсън и спокойно очаква третия кръг на турнира, където ще играе с аржентинеца Диего Шварцман, който се наложи с 6:3, 6:1 над Роберто Карбайес.

Носителят на три титли от Големия шлем Стан Вавринка също се класира за следващата фаза. Швейцарецът, който в момента заема 40-о място в световната ранглиста, надигра с 6:4, 6:7(5), 7:5 унгареца Мартон Фучович в един от най-равностойните мачове за деня.

В следващия кръг съперник на Вавринка ще бъде сънародникът му Роджър Федерер, който по-рано през деня спечели в два сета (6:1, 7:5) срещу германеца Петер Гойовчик.

Ето и останалите резултати при мъжете:

Джон Иснър (САЩ) – Алексей Попирин (Австралия) 6:0, 6:2

Денис Шаповалов (Канада) – Сам Джонсън (САЩ) 6:3, 6:4

Карен Хачанов (Русия) – Фелисиано Лопес (Испания) 6:3, 1:6, 6:4

Данийл Медведев (Русия) – Макензи Макдоналд (САЩ) 7:5, 6:0

Марин Чилич (Хърватия) – Душан Лайович (Сърбия) 6:3, 6:4

Раду Албот (Молдова) – Фабио Фонини (Италия) 6:0, 7:6.

Кей Нишикори (Япония) – Адриан Манарино (Франция) 6:4, 4:6, 7:6 (7:4).

При дамите

Серина Уилямс претърпя крайно разочарование на турнира в Индиън Уелс в Калифорния. 37-годишната американка беше принудена да се откаже от надпреварата заради здравословни проблеми в битката с Гарбине Мугуруса от 1/16-финалите.

Уилямс загуби първия сет с 3:6, а в началото на втория си взе продължителна пауза, за да разговаря с лекарския щаб. След дискусията тя взе тежкото решение да се откаже от мача и така испанката продължи напред.

“Преди мача не се чувствах отлично, но състоянието ми се влоши особено след първите геймове. Усещах неразположение и умора. Не се чувствах добре физически и не можех да играя. Ще се възстановя и ще опитам да се подготвя за Маями”, заяви след отказването си Серина.

Симона Халеп продължава към  1/8-финалите след трудна победа над 114-та в света Катерина Козлова (Украйна) със 7:6, 7:5. Двете престояха на корта два часа, но опитът на Халеп се оказа решаващ за успеха.

Симона Халеп

Елина Свитолина също си осигури място в следващата фаза на турнира в Индиън Уелс след успех над Дария Гаврилова със 7:5, 6:4.