Блестящ Владимир Илиев с историческо сребро на Световното първенство

Българският биатлонист Владимир Илиев изненада всички като спечели сребърния медал на Световното първенство по биатлон, което се провежда в шведския зимен център Йостерсунд. Илиев остана в подножието на върха в индивидуалния старт на 20 километра. Българинът свали 19 от 20-те мишени и остана на малко повече от минута от шампиона Арнд Пайфер.

Освен точната стрелба, Илиев показа невероятна спортна форма в точния момент, правейки едно от най-силните си бягания по тежкото трасе в шведския курорт.

Трети в класирането остана големият норвежец Тарей Бьо, който остана само на 4 десети от секундата от българския биатлонист. Бьо също повали 19 мишени, като бе малко по-бавен по трасето.

Четвърти се класира представителя на домакините Себастиан Самуелсон, а пети е Лукас Хофер от Италия. Топ 6 допълва Симон Дестиьо от Франция.

Владимир Илиев добави среброто към златото от Европейско първенство

Българският биатлонист има златен медал, но от Европейско първенство. Той дойде през 2017г. в спринта в Дужники Здрой, Полша. Илиев има още две бронзови отличия от континентален шампионат. Това е най-високото постижение в кариерата на родения в Троян биатлонист.

Добрия ден на българските биатлонисти бе допълнен с две попадания в топ 30 на света. Димитър Герджиков се нареди 21-ви с една грешка в стрелбата, а Красимир Анев, европейски шампион по-рано през годината в тази дисциплина, остана 27-ми с две пропуснати мишени.