Изненади на Индиън Уелс – Джокович и Халеп аут

Големи изненади съпроводиха изминалия ден в силния турнир по тенис в Индиън Уелс. В турнира при мъжете световният номер 1 и лидер в схемата Новак Джокович отпадна още в третия кръг на надпреварата. При дамите бившата номер 1 в света Симона Халеп също допусна изненадваща загуба. Румънката отстъпи от 61-вата в света чехкиня Маркета Вондрусова.

Новак Джокович игра слабо, като често допускаше непредизвикани грешки. Нямаше и помен от почти перфектната игра, която показа по време на Откритото първенство на Австралия през януари. Той дори не успя да спечели един сет, след като опитният Филип Колшрайбер успя да победи с 6:4, 6:4 гейма.

Дори Ноле непривично за него изпусна нервите си след загубата на първия сет и счупи ракетата си в корта. Преди това немският ветеран бе в серия от 7 поредни загуби от световния номер 1, който в момента държи 3 от 4-те трофея от „големия шлем“.

Обзор на мъжкия турнир в Индиън Уелс

Британският номер 1 Кайл Едмънд се справи без проблеми с Раду Албот с 2:0 сета (6:3, 6:3) и се класира за четвъртия кръг. Там той ще има по-сериозен съперник в лицето на Роджър Федерер. Бившият номер 1 се справи със съпротивата на своя сънародник Стан Вавринка. Очакваният с огромен интерес сблъсък от третия кръг на Мастърса предложи добра игра от „маестрото“, който спечели с 2:0 (6:3, 6:4).

Вторият в схемата на турнира Рафаел Надал се справи с Диего Шварцамн с експресна победа с 6:1, 6:4 и се класира за четвъртия кръг. Там той ще се изправи срещу младия сърбин Филип Крайинович, който преодоля един от скритите фаворити за турнира Даниил Медведев.

Друга малка изненада в турнира хвърли младият Денис Шаповалов. Канадецът победи поставения под номер 10 в схемата Марин Чилич. Хубер Хуркаш хвърли другата бомба в схемата при мъжете, след като победи намиращия се в добра форма от началото на годината Кей Нишикори.

Изненада при дамите

В женската схема на турнира Симона Халеп не успя да се справи със съпротивата на Маркета Вондрусова и разочароващо отпадна още в третия кръг на надпреварата. Румънката игра разсеяно и загуби решителния трети сет с 6:2 гейма.