Волейболистките на “Раковски” изненадаха “ЦСКА” (Резултати)

Отборът на “Раковски” (Димитровград) поднесе изненадата в четвъртфиналните плеофи в женското волейболно първенство, след като победи като домакин “ЦСКА” с 3:1 гейма в първия мач между двата тима.

Снимка: BGvolleyball.com

В зала “Младост” състезателките на Габриела Айшинова се наложиха в отделните части с 20:25, 25:17, 25:21 и 25:13 точки и стартираха плейофите с успех.

В топреализатор на срещата се превърна Емилета Рачева с 16 точки, а Симона Николова добави още 13 т. за победителките. Най-много точки за “ЦСКА” реализира Дарина Куманова – 12.

Вторият двубой ще се изиграе на 16 март (събота) в столичната зала “Васил Симов) от 17:00 часа.

В другите срещи от 1/4-финалите на първенството изненади нямаше.

Състезателките на “Марица” (Пловдив) тръгнаха с безпроблемна победа при защитата на титлата си, като надиграха “Перун” (Варна) с 3:0 (25:15, 25:10, 25:10) в зала “Колодрума“ в Пловдив.

Марица Пловдив

Треньорът Иван Петков даде почивка на много от основните си състезателки, но това не попречи върху представянето на “Марица“.

Пловдивският тим спечели мача с лекота, а най-резултатна на “жълто-сините” стана Мирослава Паскова с 13 точки. Александра Миланова пък се отчете с 11. За “Перун” Кристина Йорданова завърши с 8 точки.

Вторият мач между двата тима е на 14 март, от 18:00 ч, отново в пловдивската зала “Колодрума“.

Отборът на “Левски” също нямаше проблем срещу “Казанлък Волей”, като надигра съперника с 3:0 (25:7, 25:13, 25:19) в първия мач помежду им в столичната зала “Сиконко“.

Втората среща е на 14 март, отново в същата зала, от 16:00 часа.

Тимът на “Берое” (Стара Загора) също се поздрави с успех, като се наложи над “Славия” с 3:0 гейма.

Срещата се изигра в казанлъшката зала “Багира”, а волейболистките на Петър Дочев спечелиха отделните части с 25:13, 25:7 и 25:18 точки.

За победителките Ваня Върбанова реализира 17 точки, а 13 добави Веселина Григорова. Мария Русева отбеляза 5 за “Славия“.

Реваншът е на 14 март в старозагорската зала “Иван Вазов“ от 14:00 часа.