Раонич срещу Тийм в полуфиналите на Мастърса в Индиън Уелс (РЕЗУЛТАТИ)

Канадският тенисист Милош Раонич се класира за полуфиналите на тенис турнира в Индиън Уелс, след като победи сърбина Миомир Кечманович в два сета – 6:3, 6:4.

Раонич успя да постигне по един пробив в двата сета, което му бе напълно достатъчно, защото Кечманович нямаше никаква възможност да противодейства на страхотния му сервис.

В спор за място на финала Милош Раонич ще се изправи срещу Доминик Тийм. Австриецът премина 1/4 финалите без да играе, след като съперникът му Гаел Монфис не излезе на корта заради травма.

Французинът бе принуден да се откаже заради контузия в ахилеса.

По-късно днес ще станат ясни имената и на другите двама полуфиналисти.
Швейцарецът Роджър Федерер играе с поляка Хуберт Хуркач, докато испанецът Рафаел Надал ще има за съперник руснака Карен Хачанов.

ПРИ ДАМИТЕ

Анжелик Кербер елиминира Винъс Уилямс в два сета 7:6 (7:3), 6:3 след 1 час и 38 минути игра.

Двете тенисистки започнаха равностойнo първия сет, като печелеха първите си подавания. Винъс проби в шестия гейм за 4:2 и взе аванс, но след това Кербер много бързо успя да напипа своя ритъм и вкара мача в тайбрек. В него 31-годишната германка се представи блестящо и успя да затвори частта в своя полза със 7:3 точки.

Във втория сет всичко бе решено след един единствен пробив в шестия гейм, в полза на Кербер, а до края на частта тя си спечели всяко едно от подаванията.

В спор за място на финала тя ще срещне швейцарската сензация Белинда Бенчич.

22-годишната Бенчич отстрани Каролина Плишкова (Чехия) с 6:3, 4:6, 6:3 за два часа и 16 минути игра.

Любопитното е, че в момента Бенчич се намира в серия от 12 поредни победи и ще играе за първи път полуфинал в турнир от категорията Premier.

В момента съм много уверена в себе си, но в същото време не изпитвам абсолютно никакъв натиск. Просто се наслаждавам максимално на своята игра на корта и това ми помага да постигам тези резултати”, заяви швейцарката след мача.

“Вчера си казах, че трябва да мисля по-малко на корта и просто да се наслаждавам на тениса. Когато имаш повече увереност в себе си, тогава просто трябва да се довериш на своите инстинкти. Играя така, както се чувствам. Няма да променям абсолютно нищо. Всичко е наред при мен в момента и е радващо, че имам добри резултати”, завърши Бенчич.