Тимовете на “Марица”, “Левски” и “Берое” се класираха с лекота на полуфиналите в НВЛ

Отборите на “Марица” (Пловдив), “Левски” (София) и “Берое” (Стара Загора) се класираха за полуфиналите в женското първенство по волейбол на България, след като отстраниха своите съперници с 2:0 победи в 1/4-финалните сблъсъци от шампионата.

Шампионките от Марица отстраниха Перун (Варна), като спечелиха и втория мач с разгромен резултат – 3:0  гейма (25:10, 25:6, 25:10), в зала „Колодрума“. Разликата в класите доведе до бърз успех за пловдивчанки, които спечелиха мача за 43 минути игра.

Симона Димитрова стана топреализатор на срещата с общо 20 точки, а Дженифър Крос добави още 10 за победителките. За Перун Кристина Йорданова приключи с едва 6 точки.

“Левски” продължава напред на полуфинали след втори успех над Казанлък, като „сините“ се наложиха над „розите“ с 3:0 (25:13, 25:18, 25:17) в зала “Сиконко“.

Най-резултатна бе Вангелия Рачковска със 17 точки. Кристиана Петрова пък добави още 12 т. за “сините”  (1 ас, 1 блокада). С най-много точки за Казанлък завърши Мариела Салиева – 10 .

Волейболистките на “Берое” (Стара Загора) също постигна втори чист успех над “Славия”.

“Зелените” победиха с 3:0 гейма столичния тим и си гарантираха участие сред най-добрите четири тима.

В старозагорската зала “Иван Вазов” домакините спечелиха отделните части с 26:24, 25:18 и 25:8 точки след точно 60 минути игра.

Последният полуфиналист ще бъде излъчен от победителя в двойката “Раковски” (Димитровград) – “ЦСКА”. В първия мач между двата тима димитровградчанки победиха като домакини с 3:1 гейма.

Вторият двубой е насрочен за 16 март (събота) от 17:00 ч. в столичната зала “Васил Симов“. Ако се стигне до трети двубой, то срещата ще се играе на 19 март в Димитровград.

Ето и полуфиналните двойки:

Берое” (Стара Загора) – “Левски” (София)

Марица” (Пловдив) ще се изправи срещу победителя от двойката “Раковски” (Димитровград) – “ЦСКА” (София)