“Хебър” стартира плейофите с убедителна победа

Победителят в редовния сезон в Суперлигата на България “Хебър” (Пазарджик) тръгна с чиста победа в 1/4-финалните плейофи на първенството. Волейболистите ръководени от Атанас Петров се наложиха у дома над “Дунав” (Русе) с 3:0 гейма в първи мач между двата тима.

В пазарджишката зала “Васил Левски” домакините спечели отделните части с 25:19, 25:21 и 25:21 точки и се нуждаят от още една победа, за да продължат напред към полуфиналите.

В топреализатор на срещата се превърна канадския диагонал и национал Брадли Гънтър от състава на “Хебър” с 22 точки (1 блок, 4 аса и 49% ефективност в атака). За тима на “Дунав” Данаил Милушев бе най-резулатен с 15 точки (2 блока и 45% ефективност в атака).

Реваншът ще се изиграе на 22 март (петък) от 18:00 часа в Русе.

Денс (20 март) ще се изиграят още три срещи от четвъртфиналите на Суперлига при мъжете.
От 18:00 часа: “ЦСКА” приема “Пирин” (Разлог), тридесет минути по-късо пък стартират срещите:
 “Нефтохимик 2010” (Бургас) – “Левски” (София) и “Добруджа 07” (Добрич) – “Монтана Волей
Реваншите са насрочени за 23 март, а при достигане до трети решителен сблъсък, то срещата ще бъде на 26 март.