Отборите на “Нефтохимик”, “Добруджа” и “ЦСКА” тръгнаха с победи в плейофите

Волейболистите на “Нефтохимик 2010″ (Бургас) победиха като домакини “Левски” (София) с 3:0 гейма (26:24, 25:20, 25:21) в първия мач между двата тима от 1/4-финалните плейофи в Суперлигата при мъжете, който се игра в бургаската зала “”Младост“.

Така шампионите стартираха с чист успех в серията, в която се играе до две победи от три срещи. Реваншът е в София, на 23 март (събота) от 18:30 ч, като мачът ще се играе в зала “Христо Ботев“.

Двата съперника започнаха много мотивирано, като в първия гейм играта бе равностойна. Все пак домакините показаха повече устойчивост, като в най-важния момент запазиха хладнокръвие и устояха на атаките на сините, като затвориха първия гейм с 26:24, а с това взеха психологическо предимство.

То се изрази във втората част, в която левскарите оказваха ефективна съпротива до равенството 18:18. След това Нефтохимик дръпна с две поредни точки, а това бе преломният момент в гейма. До края бургазлии бяха водещи и затвориха с разлика.

В третата част отпорът на Левски бе до 11:11 след което Нефтохимик наложи волята си. Бургазлии отново направиха точкова серия и поведоха с 14:11. До края на гейма те не изпуснаха инициативата и затвориха мача с чиста победа.

В топреализатор на срещата се превърна Николай Учиков от тима на “Нефтохимик” с 22 точки, а Георги Петров добави още 13 точки за бургазлии. За “Левски” най-резултатен бе Гордън Люцканов с 12 точки.

Не успяхме да лимитираме Николай Учиков. Реши 10 или 11 тежки ситуации. Учиков изигра този мач като голям играч. Той е такъв, поздравления за него. Не е лесно да го спреш. Имахме предварително добре изграден блок срещу него и той намираше решение. Дефиницията за това е само една – класа.

Тримата ни крайни нападатели играха добре, но не успяхме да лимитираме Учиков. Имахме по-добро посрещане от Нефтохимик, но не се възползвахме от това. Георги Братоев също направи много силен мач, извлече максимума от посрещането, което имаше”, заяви след двубоя старши треньорът на гостите Владимир Николов.

Репортаж от срещата може да витите Тук.

В друг мач от четвъртфиналите в шампионата “ЦСКА” победи като домакин “Пирин” (Разлог) с 3:0 гейма.

В столичната зала “Васил Симов“, “червените” спечелиха отделните части с 25:22, 31:29 и 25:20 точки и са съвсем близо до класиране за следващата фаза в елиминациите в Суперлигата.

Волейболистите на “ЦСКА” се нуждаят от още една победа за да се класират на полуфинал. Втората среща между двата тима ще се изиграе на 23 март (събота).

Най-много точки в мача реализира Пламен Шекерджиев от тима на”ЦСКА” – 20. За “Пирин” най-резултатен бе Йордан Желязков, който завърши с 13 точки.

Отборът на “Добруджа 07” (Добрич) постигна драматична победа в 1/4-финалите в Суперлигата на България.

Възпитаниците на Пламен Христов се наложиха много трудно като домакини над “Монтана Волей” с 3:2 (29:31, 25:21, 19:25, 25:20, 15:11) в първия мач между двата тима, който се игра пред пълни трибуни зала “Добротица”.

Така добричлии започнаха с успех и поведоха с 1:0 победи в плейофната серия. Вторият мач между двата тима е в събота (23 март) от 18:30 часа в Монтана. При достигане до трети решителен двубой, той ще бъде отново в Добрич на 26 март.

Двата тима отбелязаха изключително равностоен и оспорван мач. В петия решителен гейм битката продължи отново за всяка точка. Равенството се запази до 7:7, след което последва силна серия на Добруджа. Домакините записаха няколко поредни точки и взеха аванс, който успяха да задържат докрай, като спечелиха тайбрека и се поздравиха с крайния успех.