Волейболистите на “Нефтохимик”, “Добруджа” и “ЦСКА” придружиха “Хебър” на полуфиналите (ОБЗОР)

Отборите на “Нефтохимик 2010” (Бургас), “Добруджа 07” (Добрич) и “ЦСКА” се класираха за полуфинали в Суперлигата при мъжете.

И трите тима спечелиха своите срещи-реванши като гости, от 1/4-финалите в първенството и с общ резултат 2:0 победи продължават напред в спора за титлата.

Шампионът “Нефтохимик 2010” се класира за полуфиналите на мъжкото волейболно първенство, след като победиха като гости “Левски” (София) с 3:0 гейма.

В столичната зала “Христо Ботев” бургазлии спечелиха отделните части с 25:16, 25:17 и 25:27 точки.

Волейболистите на “Нефтохимик” имаха превъзходство през първите два гейма, като единствено третата част беше равностойна. Тя премина през множество изравнявания, като столичани дори имаха преднина при 23:22, но гостите обърнаха и с ас на Георги Петров стигнаха до успеха при третия си мачбол.

Националът Николай Учиков беше най-добър за победителите с 24 точки, а Ален Джорджевич добави още 10. За “сините” най-резултатен бе Смилен Мляков, който реализира 15 точки.

В другия мач от тази фаза “Добруджа 07″ (Добрич) постигна категорична победа като гост с 3:0 над “Монтана”

Момчетата на Пламен Христов се наложиха в отделните части с 27:25, 25:18 и 25:20 точки и продължават напред в борбата за титлата.

Гостите от Добрич започнаха по-добре мача в зала “Младост”. Те водеха уверено с 20:11, но в края на първия гейм допуснаха спад и с три поредни точки домакините изравниха за 24:24. Момчетата на Пламен Христов все пак спечелиха частта с 27:25.

Във втория гейм “Монтана” направи малка преднина в началото, но след 4:6 гостите взеха девет от следващите 10 разигравания, за да обърнат до 13:7 и до края нямаха проблеми.

В третата част домакините отново стартираха по-добре и поведоха с 11:7, но с пет поредни точки “Добруджа 07″ отново реализира обрат и поведе с 19:16, след което контролираше събитията на полето.

Най-резултатен за победителите беше Велизар Чернокожев с 14 точки. За Монтана най-добър с 13 точки беше Аспарух Аспарухов.

Волейболистите на “ЦСКА”също успя да си гарантира участие на полуфиналите в Суперлигата

Армейците” победиха като гости “Пирин” (Разлог) с 3:0 гейма.

В зала “Септември”, “червените” се наложиха в отделните части с 28:26, 25:23 и 25:19 точки.

В топреализитор се превърна Пламен Шекерджиев от тима на “ЦСКА” с 15 точки. За “Пирин” Йордан Желязков завърши срещата с 11.

Припомняме, че волейболистите на “Хебър” (Пазарджик) първи си успяха да се класират на полуфиналите, елиминирайки “Дунав” (Русе) след две победи.

Полуфинални двойки

“Хебър” (Пазарджик) – “Добруджа 07″ (Добрич)

“ЦСКА” (София) – “Нефтохимик 2010″ (Бургас)

Първите срещи ще се изиграят на 31 март и 1 април. Третият и четвъртият мач са определени за 5 и 6 април. Ако се стигне до пети двубой, той ще се изиграе на 9 април.