Марк Маркес спечели състезанието в Аржентина

Марк Маркес спечели с удивителна лекота първата си победа за сезона в клас MotoGP от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Маркес завърши с 9.8 секунди преднина и не остави шансове на конкурентите си на пистата “Термас де Рио Ондо” в Аржентина.

Пилотът на “Хонда” тръгна отлично и само за осем обиколки успя да натрупа аванс от близо 5 секунди пред своите преследвачи, а до финала тя набъбна до 9.8 сек.

Втори финишира Валентино Роси (Ямаха), а почетната стълбичка допълни Андреа Довициозо (Дукати). Австралиецът Джак Мълър (Дукати) зае четвъртата позиция, а челната петица оформи Алекс Ринс (Сузуки).

Кал Кръчлоу (Великобритания, Хонда) пък беше наказан с 30-секундно преминаване през питлейна заради фалстарт.

Най-бърз от новаците бе Фабио Куартараро (Petronas Yamaha SRT), който взе първите си точки за сезона с 8-ото място.

Лош късмет сполетя Маверик Винялес и Франко Морбидели в последната обиколка. Двамата състезатели се удариха на влизане в седмия завой и не успяха да завършат надпреварата.

Следващото състезание ще се проведе на 14-и април в Остин, САЩ.

Ето как изглежда временното класиране в кралския клас след само два кръга.