“Хебър” и “Нефтохимик” с важни победи в полуфиналните серии

Лидерът от редовния сезон в мъжкото волейболно първенство “Хебър” (Пазарджик) стартира с убедителна победа като домакини.

Тигрите” надвиха  “Добруджа” (Добрич) с 3:0 гейма в първия мач между двата тима от серията.

В зала “Васил Левски” волейболистите от Пазарджик спечелиха отделните части с 25:21, 25:22 и 25:18 точки и поведоха с 1:0 победи в плейофната серия, в която се играе до 3 успеха от 5 мача.

Най-интересно бе през втората част, като драмата беше до последната точка. Състезателите на “Добруджа” стартираха добре и поведоха, но с методичен натиск и добро посрещане “Хебър” успя да изравни и да обърне резултата (15:14). Двубоят тръгна точка за точка, но “тигрите” успяха да съхранят крехкия си аванс и да поведат с 2:0 гейма след 25:22.

В топреализатор на срещата се превърна Брадли Гънтър от тима на Хебър с 20 точки. Най-резултатен за “Добруджа” бе Игор Антонюк с 13.

В другата полуфинална среща “Нефтохимих 2010” драматично победи “ЦСКА” .

Бургазлии спечелиха първата полуфинална среща срещу “червените” в столичната зала “Христо Ботев” с 3:2 гейма (25:19, 23:25, 25:23, 23:25, 15:12).

След равностойност и размяна на геймове, срещата бе вкарана в решителен тайбрек, а в него интригата бе до последната точка. При резултат 12:12 сгрешен сервис на “ЦСКА”  даде предимство на бургазлии. След това “Нефтохимик” увеличи аванса си на 14:12, а в ответната атака “червните” бяха хванати на двойна блокада и загубиха мача.

Реализатор за победата на “Нефтохимик” бе Николай Учиков с 26 точки (3 аса, 2 блока). Георги Петров добави 15 точки за успеха. За “ЦСКА” най-резултатен бе Пламен Шекерджиев с 18 точки ( 1 ас).

Реваншите ще се изиграят в понеделник (1 април) от 18:30 часа.

В столичната зала “Христо Ботев” “ЦСКА” приема “Нефтохимик”, а “Хебър” отново ще се изправи срещу “Добруджа” в пазарджишката зала “Васил Левски“.