Доминацията на “Марица” в женския волейбол продължи с пета поредна титла

“Марица” спечели пета поредна титла в Националната волейболна лига при жените, след като победи в третата решителна битка за трофея “Левски” (София) с 3:1 гейма.

В столичната зала “Люлин” “жълто-сините” се наложиха в отделните части с 25:15, 21:25, 25:18 и 25:15 точки и напълно заслужено ликуваха със златните медали.

Волейболистките на “Марица” (Пловдив) нямат загуба във волейболната лига от 1239 дни (14 ноември 2015 г.) и се намират в серия от 78 поредни победи.

Друг любопитен факт е, че пловдивския тим завърши сезона с едва два загубени гейма.

Снимка: bgvolleyball.com

Двубоят в зала “Люлин“ в София беше интересен, но по-големият опит на “Марица” се оказа решаващ. “Левски” оказа сериозна съпротива през втората и третата част, като тогава концентрацията на пловдивския тим не беше на високо ниво.

Това беше първи мач през сезона, в който Левски успя да вземе гейм от шампионките. Първите два мача от финалната серия бяха в Пловдив, като завършиха с две чисти победи с по 3:0 гейма.

Пловдивчанки взеха първата част с 25:15. След това се забеляза спад в тяхната концентрация, докато “Левски” започна да играе далеч по-смело. Това даде резултат и “сините” спечелиха втория гейм с 25:21.

В третия гейм резултатът се движеше с много малка разлика и в по-голяма част от времето точка за точка. В крайна сметка “Марица” поведе с три точки при 18:15 и това се оказа решаващо. Тимът от Пловдив увеличи преднината си и успя да затвори частта с 25:18 без особени проблеми.

Левскарките поведоха с 4:1 в четвъртия гейм, но след това допуснаха срив в играта си. Шампионките се възползваха от колебливата игра на съперника и обърнаха резултата в своя полза. “Жълто-сините” отвориха аванс от 9-10 точки, които до края се оказаха достатъчни. Последната точка в срещата отбеляза Нася Димитрова за 25:15.

Най-полезна за “Марица” стана Александра Холстън със 17 точки за победата. Нася Димитрова и Александра Миланова добавиха съответно 12 и 11 точки за успеха. За “Левски” Моника Кръстева завърши срещата със 17 точки.

За маричанки предстои и защита на трофея в турнира Купа България. “Марица” ще е домакин на финалната четворка в турнира на 17 и 18 април в зала “Колодрума”. Следващата среща на “жълто-сините” ще се проведе на 17 април (сряда), от 20:00 часа срещу “ЦСКА” (София) в полуфинал в турнира.