Сензационен обрат в тениса привлече внимание

Когато губиш с 0:6, 0:5 и 30:40 в тениса, е много трудно да си представим, че можеш да намериш мотивация и вяра в обрат на събитията.

Британската тенисистка Тара Мур (№479 в ранглистата на WTA) обаче постигна едни от най-невероятните обрати в историята на професионалния тенис, след като изоставаше точно с този резултат срещу Джесика Понше (Франция) в мач от първия кръг на турнира от категория ITF в Съндърланд.

26-годшишната Мур спаси мачбол при 30:40 в шестия гейм на втория сет и вместо да загуби с 0:6, 0:6, се пребори за победа с 0:6, 7:6, 6:3 срещу поставената под №3 в схемата французойка.

Тара Мур има 9 титли на ниво ITF в категорията си и е достигала до втория кръг на “Уимбълдън”. В Съндърланд тя участва в основната схема с “уайлд кард”. Обратът на Муур привлече вниманието в социалните мрежи и мнозина го определиха за “най-великия в модерната история на тениса“.

Логично развоят на срещата породи съмнения за “черно тото” и е твърде вероятна да протече разследване.