Соколов изведе “Лубе” до финал в Шампионската лига

Националът Цветан Соколов и неговият “Кучине Лубе” (Чивитанова) се класираха за финала на волейболната Шампионска лига.

Вицешампионите на Италия победиха категорично като домакини “Скра” (Белхатув) с 3:0 гейма в полуфинален мач-реванш от надпреварата.

В спортната залаЕуросуоле Форум” Соколов и компания се наложиха в отделните части с 25:15, 25:20 и 27:25 точки и напълно заслужено ще спорят за трофея в най-престижния евротурнир.

В първата среща “Лубе” се наложи също с 3:0.

Соколов бе на терена и в трите гейма, като записа много добро представяне и се отчете с 10 точки (1 ас, 2 блокади). Толкова добави и капитанът Драган Станкович (2 блокади). Най-резулаттен бе Османи Хуанторена с 12 точки (92 % в атака). За “Скра” Мариуш Влазли завърши с 11 точки.

Така в битката за трофея “Лубе” ще срещне отново “Зенит” (Казан), срещу който се изправи и миналата година на финала. Тогава Соколов и съотборниците му отстъпиха с 2:3 гейма, и сега със сигурност ще търсят отмъщение.

Европейският клубен първенец и десеткратен шампион на Русия – “Зенит” (Казан), си гарантира място на финала след домакински успех над Перуджа с 3:1 гейма в реванша.

Волейболистите на Владимир Алекно спечелиха отделните части с 22:25, 25:23, 25:23 и 26:24 точки и ще се опитат да защитят титлата си за пета поредна годна.

В първата среща руснаците победиха с 3:2 гейма.

Най-резултатен за “Зенит” бе Максим Михайлов със 17 точки (2 блокади). Френската звезда Ървин Нгапет добави още 14 точки (1 блокада) за победителите.

За Перуджа Александър Атанасиевич бе над всички с 24 точки (1 ас, 3 блокади), 18 точки реализира Вилфредо Леон (2 аса, 1 блокада).

Финалът във волейболната Шампионска лига е в Берлин на 18 май. Мегасблъсъкът ще се изиграе в “Макс Шмелинг Хале”.