“Нефтохимик 2010“ (Бургас) започна с победа защитата на титлата си в Суперлигата

Волейболистите на “Нефтохимик 2010“ (Бургас) стартираха защитата на титлата си с убедителна победа в Суперлигата.

Бургазлии надиграха като гости победителя в редовния сезон и носител на Купата на България “Хебър” (Пазарджик) с 3:1 гейма в първия сблъсък от финалната серия.

В препълнената пазарджишка зала “Васил Левски” “Нефтохимик спечели отделните части с 25:16, 21:25, 25:18, 25:19 точки.

Така бургазлии поведоха с 1-0 победи във финалния плейоф. Играе се до 3 победи от 5 мача. Втората среща между двата тима е утре (16 април) отново от 18:30 часа в Пазарджик и ще бъде излъчена пряко в ефира на DIEMA SPORT 2.

Срещата стартира много равностойно до 8:8, но след това “Нефтохимик” дръпна с 16:8 след цели осем последователни точки. До края на частта гостите успяха без проблеми да съхранят аванса си и да затворят гейма с 25:16.

През втората част волейболистите на “Хебър” успяха да се реваншират на феновете си и върнаха интригата в мача. На няколко пъти “тигрите” повеждаха, но “Нефтохимик” изравняваше (първо при 9:9, а след това при 15:15). Решаваща в този момент се оказа публиката, която успя да укрили любимците си. “Хебър” пое инициативата и успя да дръпне с 21:17, а до края домакините не изпуснаха парата и изравниха след 25:21.

“Нефтохимик” обаче не позволи да се стигне до изненада в последните две заключителни части. Момчетата на Николай Желязков взеха третия гейм на 18, а последния на 19 точки.

В топреализатор на срещата се превърна Николай Учиков от “Нефтохимик” с 22 точки (1 ас, 1 блокада). За “Хебър” Брадли Гънтър бе най-резултатен с 11 точки.