“Нефтохимик” уверено крачи към титлата

Отборът на “Нефтохимик 2010” (Бургас) е на крачка от титлата във волейболното първенство при мъжете. Бургазлии надиграха отново като гости “Хебър” с категоричното 3:0 гейма и поведоха във финалната серия с 2:0 победи.

В пазарджишката зала “Васил Левски” волейболистите на “Нефтохимик” се наложиха в отделните части с 29:27, 25:16 и 25:22 точки.

Първият гейм беше най-равностоен, като почти през цялото време “Нефтохимик” водеше. Резултатът премина през 10:7, 15:13, 17:16, за да се стигне и до равенство 22:22. “Тигрите” дори поведоха с 24:23, но след 26:26, “Нефтохимик” спечели с 29:27.

Във втория бургазлии стартираха много силно и отвориха сериозна разлика. Доминацията на “Нефтохимик” бе тотална, а резултата бързо набъбна до 20:9. До края на гейма всичко бе ясно, но големия въпрос бе с колко точки разлика шампионите ще затворят гейма. В този момент обаче “Хебър” се окопити, успя да реализира няколко поредни точки и направи загубата си по почетна – 25:16.

Решителният трети гейм започна с по-добра игра от страна на домакините и те поведоха с 6:5 и 11:10, но след това отново гостите се активизираха и крайният резултат дойде при 25:22, с което и крайното 3:0 гейма.

Репортаж от срещата може да витите ТУК!

В топреализатор на срещата се превърна състезателят на “Хебър” Брадли Гънтър с 20 точки (2 аса). Най-резултатен за бургазлии бе Николай Учиков с 13 точки (1 ас).

Решителният трети мач от серията е на 23 април (вторник) в зала “Младост” в Бургас, където действащият шампион ще се опита да реши всичко в своя полза и да постигне своята трета последователна титла и общо четвърта в Суперлигата.