“Берое” срещу “Марица” на финала за Купата на България

Отборите на “Берое” (Стара Загора) и “Марица” (Пловдив) ще спорят за Купата на България по волейбол при жените.

Това стана факт, след като в полуфиналите “Берое” елиминира “Левски”, а “Марица” очаквано надигра “ЦСКА“.

Турнирът се провежда в пловдивската зала “Колодрума”, а големият финал утре (18 април) ще стартира от 18:30 часа.

В най-интригуващият двубой волейболистките на “Берое” победиха с 3:2 гейма “Левски”. Старозагорки спечелиха отделните части с 25:15, 21:25, 25:14, 22:25, 15:13 точки.

Двата тима показаха две лица на полето, което доведе до много обрати в мача и размяна на геймове (2:2).

Волейболистките на “Левски” определено имаха и нужната доза късмет да вкарат срещата в тайбрек, след като преди неговото начало допуснаха цели 44 грешки.

Състезателките на столичния тим всъщност водеха в по-голямата част от тайбрека, макар и с не повече от 1-2 точки. Мигът, който преобърна решителната пета част дойде, когато “Берое” изравни за 12:12.

Оттам нататък левскарките взеха само 1 точка, докато беройки намираха по-верните решения край мрежата. Решителната точка за спечелване на мача стана факт след атака в аут от Мария Йорданова.

Над всички за “Берое” бе опитната Ваня Върбанова с 24 точки (2 блока, 1 ас, 31% ефективност в атака и 11% позитивно посрещане) за победата. Най-много точки за “Левски” наниза Моника Кръстева – 23 (1 ас и 40% ефективност в атака).

Репортаж от двубоя може да видите ТУК!

В другия полуфинал “Марица” очаквано разгроми “ЦСКА” с 3:0 гейма за по-малко от час игра.

Шампионките се наложиха в отделните части с 25:9, 25:6 и 25:17 точки и утре (18 април) ще се опитат да постигнат нов златен дубъл.

Алекс Холстън стана топреализатор на мача с 15 точки. Джен Крос и Мирослава Паскова добавиха по 10 за “Марица”.