Ботев удари ЦСКА в зрелищен полуфинал

Отборът на Ботев Пловдив надви ЦСКА София с 3:2 в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на България. В едно зрелище в Коматево „канарчетата“ взеха минимална преднина преди реванша на стадион „Българска Армия“.

Това бе изключително драматичен двубой, в който феновете видяха 2 дузпи и червен картон. Двата тима предложиха атакуващ и динамичен футбол, който се хареса на всеки футболен фен.

Ботев поведе с 2:0 още до 26-та минута игра, като Тодор Неделев отбеляза гол от дузпа, а след това Антонио Вутов удвои аванса. След второто попадение „армейците“ вдигнаха оборотите и върнаха един гол до почивката, дело на Али Соу от дузпа.

През втората част Бикел получи червен картон в 53-та минута, но ЦСКА продължи да играе по-добре. Това доведе до изравняване на резултата с красив гол от фаул на Рубен Пинто. В края на двубоя „канарчетата“ успяха да натиснат и отбелязаха победния гол, дело на Феребори Доре.

ЦСКА ще търси обрат след седмица

Въпреки победата за Ботев, ЦСКА остава да е фаворитът в този сблъсък. Двата гола на чужд терен помагат на „армейците“, които ще търсят само 1 гол в реванша след седмица на „Българска Армия“. Отборът ще бъде без наказания Бикел.